Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Rohovor se Smashem a Twisterem o výroční lan akci

[ Draza ] [ 01.12.2008 ]

Rozhovor s organizátory lanky k desátému výročí založení idoomu (Idoom´s Birthday Party 2008) Smashem a Twisterem.

Draza: Zdar. Rozhodnul jsem se udělat takovej krátkej rozhovor s hlavníma organizátorama lanky, tak jestli by si měl chvilku, že by si mi odpověděl na pár otázek? :)

Twister: Na to mam taky odpovídat? :)

Smash: (zamyšleně hledí do stolu a přemýšlí nad odpovědí...)

Draza: Co vás vedlo k tomu udělat lanku v souvislosti výročí Idoomu?

Twister: : Vedlo nás k tomu právě to výročí idoomu:) Někdy na jaře jsem smashe po delší době kontaktoval s tím, že idoom bude mít na podzim 10 leté výročí a jestli by nestálo za to uspořádat nějaký větší setkání doomerů. Smash nejspíš taky dopředu s tou myšlenkou počítal a chtěl nějakou menší akci pro lidi, kteří idoomem prošli. Nakonec se z toho vykloubila regulerní lanka okořeněná kontestem a dál už to znáte z reportu…

Smash: Původně jsme chtěli udělat nějakou soukromou akci, kam bysme pozvali všechny minulé i současné členy redakce idoomu, ale nakonec jsme si řekli, že navážeme na idoom parties uskuteněné v letech 2000 – 2002 a uděláme z toho veřejnou LANku.

Draza: Z čí hlavy tenhle nápad vůbec vzešel?

Twister: Tak celkově jsme se na tom shodli oba.

Smash: Já jsem o tom určite přemýšlel, ale první o tom začal mluvit Twister.

Draza: Herní schéma lanky jste měli už dlouho připravený nebo se to měnilo tak nějak v průběhu?

Twister: Dá se říct, že už dopředu se počítalo s nějakou dovednostní soutěží z čehož se vykrystalizoval kontest v singlu. Program se samozřejmě řešil delší dobu a průběžně jsme upravovali i harmonogram. Nápadů bylo hodně, ale zbytečně jsme to nechtěli hrotit, protože to měla být lanka na počest idoomu a měla se nýst v pohodový atmosféře, což se nakonec povedlo.

Smash: Na začátku jsme si řekli, že se bude hrát 1on1, single a maso a postupem času jsme to dopilovávali.

Draza: Na LAN se registrovala samá známá a zvučná jména doomscény. Např. spousta členů PRE, které uhnal Twister. Tušíte proč jich pak celá řádka nedorazila?

Twister: Všichni měli na programu něco důležitějšího, Beran byl na nějaký svatbě myslím, Titan byl nemocnej, Method musel do práce. Jako nasrali mě, to jo:).

Smash: Já jsem se potom nepídil, vím že tam byli nějaké nemoci, pracovní povinnosti apod.

Draza: Ceny byl naprosto super nápad co týhle lance dal fakt šmrnc. Kdopak dostal tuhle ideu?

Twister: Opět to byla kolektivní práce. S pohárama jsem přišel já, protože si myslím, že pro vítěze je to ta nejlepší cena. Smash navrhnul nakoupit šampáňo a ty klobásky co si odnesl Draza.

Smash: Původně měli vítězové dostat trička v podobném stylu jako jsme měli na akci, ale pak Twister navrhnul ty poháry, já sošku za singl a ty klobásy za maso.

Draza: Lance není co vytknout. Průběh byl super a organizace taky. Hodláte dělat v podobném duchu i další lanky? Respektive hodláte přímo VY organizovat další lanky?

Twister: Určitě, idoom bude mít za 10 let další výročí:). No ale popravdě já sám teď v nejbližší době žádnou lanku organizovat nechci, spíš by se mi líbilo do toho dalším organizátorům kecat:) I když je pravda, že být organizátor má něco do sebe, hlavně můžete říct, co se bude hrát a jak se to bude hrát. Další akci, kterou zorganizuju bude letní PRE session, na nic víc nemám myšlenky, protože jedna velká lanka za rok mi bohatě stačí.

P.S. Rád bych poděkoval Dargovi za pomoc na lance, nikde sem ho myslím nezmínil, přitom to on zamluvil hernu a připravil servery, abysme mohli hrát, takže thx!

Smash: Věřím, že nějaká Idoom party v blízké nebo vzdálené budoucnosti bude :)

Draza: Vnukla vám tahle lan nějaké další nápady do budoucna? Např. Turnaj v coopce ve skulltag módu invasion nebo něco podobného?

Twister: No v mojí palici šrotujou nápady imrvere, jen s realizací je to už horší. Kdybych dokázal udělat všechno, co sem kdy chtěl tak by to byla bomba. Ale teď bych chtěl nějak na idoom víc prosadit singl, konkrétně kontesty, protože na tý lance mě to fakt chytlo a něco takovýho sem v doomovi nezažil už hodně dlouho.

Smash: Detailně jsem o tom nepřemýšlel, ale myslím si, že by se na další LANce nějaký experiment v rámci vedlejšího programu zkusit mohl, aby ty akce nebyly pořád stejné.

Draza: Teď trochu filozoficky: Jak dlouho si myslíte, že se bude ještě doom hrát? Scéna docela povadla a aktivita klanů už není to co bývala. Sice se stále objevuje nová mladá krev, ale přeci jen těch doomchodců je čím dál víc...

Twister: Já myslím, že dalších 5 let se nic moc měnit nebude, potom už se trochu začínám obávat, ale beru to spíš ze svýho pohledu.

Smash: V záplavě těch dnešních vypracovaných her se není čemu divit, že příliv mladých hráčů je minimální, Doom je na první zahrání nemůže moc přilákat. Ono asi už nelze po těch letech očekávat nějaký bouřlivý rozkvět nebo spíš otázkou je co se do budoucna bude hrát - duely jsou na dnes mrtvém bodě, styl jaký se hraje dnes není pro spoustu hráčů zábavný, což je vidět na programech a účasti na 1on1 na posledních LAN akcích, CTFko už je taky není co bývalo. Budoucnost hodně záleží na tom jestli se budou dál vyvíjet modifikace (Zdeamon, SkullTag, Odamex, PRBoom, Chocolate), ale dokud se na LANakci sejde víc jak dvacet hráčů, tak je to ještě gut :)

Draza: Na závěr už jen poslední dotaz. Plánujete něco do budoucna? Např. turnaj na idoomu ve stylu nedávno spuštěných kontestů nebo nějaké další vychytávky co se budou na idoomu objevovat? (Ankety doomer roku apod..)

Twister: Něco plánuju, ale týká se to spíš článků než nějakých turnajů. Možná se toho dočkáte v lednu.

Smash: Já určitě nic podobného neplánuju, jestli nějaký čas budu mít, tak se budu snažit dodělávat nějaké věci na Idoomu.

Draza: Ok díky moc za rozhovor.